Hagerstown Sprint Triathlon - Youth Race

Hagerstown, MD

July 28, 2007


Results by hubcitytiming@myactv.net

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.


              CLASS                                        HANDICAPPED     RAW
  ID#  PLACE PLACE                   FINISHER                  TIME       TIME




  342     1    1  Jacob Fishkin, 10, Hagerstown, MD           17:11.2     1:05:11.2
  336     2    2  Gregory Nerantzis, 12, Lovettsville, VA     17:43.2       57:43.2
  317     3    3  Julian Coiner II, 13, New Market, MD        17:46.5       33:46.5
  306     4    4  Austin Loar, 11, Williamsport, MD           18:03.9       18:03.9
  355     5    1  Andrea Mayo, 12*, North Potomac, MD         18:21.4     1:30:21.4
  340     6    5  Evan Hardy, 13, Williamsport, MD            18:21.5     1:06:21.5
  350     7    2  Carly Kent, 11*, Mechanicsburg, PA          19:11.5     1:23:11.5
  352     8    3  Olivia Sinclair, 10*, Mechanicsburg, PA     19:11.7     1:23:11.7
  341     9    4  Ceclia Norris, 11*, Trucksville, PA         19:18.1     1:07:18.1
  369    10    5  Rachel Snyder, 11*, Boyds, MD               19:44.5     1:47:44.5
  332    11    6  Jacob Friedman, 9, Clarksville, MD          19:53.5       59:53.5
  358    12    6  Kelly Maloney, 11*, Ellicott City, MD       19:54.7     1:31:54.7
  326    13    7  Mitch Stenerson, 9, Boonsboro, MD           20:05.1       52:05.1
  328    14    8  Andersen Sindaco, 9, Hagerstown, MD         20:06.9       52:06.9
  308    15    9  Colton Harrington, 11, Gaithersburg, MD     20:08.7       28:08.7
  303    16   10  Brandon Racine, 9, Williamsport, MD         20:09.1       20:09.1
  334    17    7  Emily Herman, 11*, Frederick, MD            20:20.5     1:00:20.5
  362    18    8  Amanda Cohen, 10*, Chevy Chase, MD          20:22.3     1:40:22.3
  331    19    9  Brianna Balducci, 11*, Frederick, MD        20:31.7     1:00:31.8
  360    20   11  Brady Steinour, 9, Shippensburg, PA         20:37.3     1:32:37.3
  312    21   12  Connor Rattey, 12, Takoma Park, MD          20:46.2       28:46.2
  307    22   13  Connor Harrington, 9, Gaithersburg, MD      20:46.9       28:46.9
  324    23   14  Aidan Bergel, 9, Lovettsville, VA           21:15.6       45:15.6
  304    24   15  Montana Iverson, 9, Springboro, OH          21:21.5       21:21.5
  329    25   16  John McClure, 9, Gaithersburg, MD           21:29.1       53:29.1
  335    26   10  Victoria Daczkowski, 11*, Sterling, VA      21:35.7     1:01:35.7
  321    27   11  Kristen Mellott, 10*, Clear Spring, MD      21:43.0       45:43.0
  354    28   17  Connor Augerson, 14, Damascus, MD           22:10.4     1:26:10.3
  323    29   12  Haley Tinebra, 9*, Hagerstown, MD           22:28.3       46:28.3
  338    30   13  Marit Bjornlund, 11*, Bethesda, MD          22:50.2     1:10:50.2
  337    31   14  Elizabeth Nerantzis, 10*, Lovettsville, VA  23:06.2     1:11:06.2
  372    32   15  Evellyn Singleton, 8*, Severna Park, MD     23:10.6     1:51:10.6
  371    33   16  Madeline Singleton, 10*, Severna Park, MD   23:24.8     1:51:24.8
  346    34   18  Campbell Wolf, 8, Lemoyne, PA               23:29.6     1:19:29.6
  302    35   19  Andrew Dillard, 8, Hagerstown, MD           23:47.7       23:47.7
  305    36   17  Grace Fulton, 10*, Hagerstown, MD           23:48.0       23:48.0
  351    37   18  Grace Kent, 9*, Mechanicsburg, PA           23:53.5     1:27:53.5
  347    38   19  Eleanore McGuire-Wien, 9*, Chevy Chase, MD  24:03.3     1:20:03.3
  348    39   20  Katelyn Thomas, 11*, Damascus, MD           24:06.8     1:20:06.8
  344    40   20  John Davies Iv, 9, Hagerstown, MD           24:25.0     1:20:25.0
  327    41   21  Jayden Johnson, 8, Williamsport, MD         24:35.2       56:35.2
  361    42   21  Maggie Perkins, 13*, Ellicott City, MD      24:35.2     1:44:35.2
  353    43   22  Caitlin Augerson, 11*, Damascus, MD         24:52.7     1:28:52.7
  357    44   23  Ann Maloney, 8*, Ellicott City, MD          25:08.7     1:37:08.7
  356    45   24  Elsa Bjornlund, 9*, Bethesda, MD            25:09.5     1:37:09.5
  365    46   25  Madeleine Boyer, 9*, Silver Spring, MD      25:21.7     1:45:21.7
  310    47   26  Nicole Gest, 8*, Williamsport, MD           25:31.5       33:31.5
  333    48   22  Quinton Dietz, 10, Arlington, VA            25:47.0     1:05:47.0
  320    49   27  Kayla Payne, 12*, Boonsboro, MD             26:15.0       50:15.0
  313    50   28  Kayla Minesinger, 8*, Fairfax, VA           26:29.5       42:29.5
  301    51   29  Kathryn Dillard, 10*, Hagerstown, MD        26:39.8       26:39.8
  309    52   23  Hayden Barrick, 12, Frederick, MD           26:45.6       34:45.6
  359    53   30  Amanda Brechbill, 12*, Williamsport, MD     27:24.0     1:39:24.0
  367    54   31  Hailey Hartigan, 8*, Chevy Chase, MD        27:29.5     1:55:29.5
  368    55   32  Cassidy Oneil, 8*, Boonsboro, MD            29:31.1     1:57:31.1
  316    56   33  Jordan Dewar, 9*, Takoma Park, MD           32:10.3       48:10.3
  325    57   24  Joshua Constantino, 9, Smithsburg, MD       32:14.8     1:04:14.8
  364    58   25  Anthony Sparacino, 10, Verona, PA           32:53.8     1:52:53.8
  330    59   34  Madeline Ratnavale, 8*, Bethesda, MD        32:57.9     1:04:57.9
"*" indicates females
25 finishers among Boys 13 & Under
34 finishers among Girls 13 & Under
59 total finishers
Top